Aplikacja Animal Helper

Na terenie woj. śląskiego działa aplikacja, która jest dla zwierząt jak numer 112.

Aplikacja Animal Helper to narzędzie, które umożliwia zgłaszanie przypadków zwierząt krzywdzonych albo potrzebujących pomocy z innych powodów. Dzięki Animal Helper można zgłaszać przypadki, gdy zwierzęciu dzieje się krzywda. Dotyczy to nie tylko zwierząt domowych, czyli kotów czy psów, ale także zwierząt dzikich oraz gospodarskich. Aplikacja funkcjonuje na podobnej zasadzie, jak Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego. Zgłoszenie trafia do centrali, w której dyżurują specjalnie przeszkoleni pracownicy. Centrala przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Przekierowywane są nie tylko do służb takich jak policja czy straż miejska, ale także do organizacji pozarządowych.
Zdarzenie można zgłosić poprzez formularz, a także przez telefon. Twórcy aplikacji zachęcają do zgłoszeń przez formularz, co ułatwia podanie danych, jak dokładne koordynaty GPS, rzeczowy opis, materiały wideo i zdjęcia. To właśnie wideo i zdjęcia są najlepszymi dowodami w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami.
By zgłosić zdarzenie, nie trzeba być zalogowanym użytkownikiem. Zgłoszenia anonimowe trzeba zweryfikować jedynie kodem sms wysłanym na numer telefonu, co pozwala „odsiać” zgłoszenia fikcyjne.

Aplikacja Animal Helper jest już dostępna w wersji web na www.zglos.animalhelper.pl, a także w wersji mobilnej w sklepach AppStore i Google Play.

Zgłoszenie przez formularz: https://zglos.animalhelper.pl/create-incident
Zgłoszenie przez telefon: +48 221291791

Źródło: Wyborcza.pl

Aplikacja Animal Helper